SPORTSKI VIKEND OBELEŽILA POBEDA RUKOMETAŠA ĐERDAPA

643

U 19. kolu Prve lige Istok grupa „A“ rukometaši Đerdapa savladali su 33:26  ekipu Borsko jezero. Posle prvog poluvremena Kladovljani su imali dva gola prednosti bilo je 16:14 , u nastavku izabranici trenera Perice Brložanovića podigli su nivo igre i serijom 12:2 stigli su do nedostižne prednosti 28:16 igrao se 46. minut.

Najefikasniji u redovima Kladovljana bili su Nikola
Kaluđerović sa 9, dok je Miloš Veljović postigao 8 golova. Boji od ostalih u redovima gostiju bio je Mateja Dučić koji se u listu strelaca upisao šest puta. Utakmica je odigrana u sali Sportskog kampa u Karatašu pred dvadesetak gledalaca, jer je hala „Jezero“ i dalje zatvorena za sportiste iz Kladova čiji klubovi ne mogu da plate ekonomsku cenu korišćenja dvorane za treninge i utakmice.

U 20. kolu zone Istok u jednom od derbija Đerdap je izgubio 2:0 od Dunava u Prahovu, dok je Brodoremont golom Dušana Lazića u 10. minutu slavio 1:0 protiv Lužnice iz Babušnice. „Brodari“ su mogli i do ubedljivije pobede u 62. minutu Lazić nije realizovao prenal, golman gostiju Mihajlović bio je uspešniji, kao i u nekoliko navrata tokom utakmice kada je odličnim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Meč u Brodogradilištu pratilo je oko 200 gledalaca koji su bili igrač više domaćeg tima.

U 20. kolu Borske okružne lige zabeleženi su sledeći razultai u Podvrškoj: Ključ-Rudna Glava 5:1 i u Miloševu: Miloševo- Mala Vrbica 4:1.OFL Kladovo 9. kolo:Kladušnica-Lokomotiva 3:2, Rtkovo-„Koča Anđelković“ 0:1. Slobodni timovi: Egeta i Omladinac. Prvenstvo se nastavlja sledećeg vikenda.