USPEŠAN RUKOMETNI VIKEND ZA KLUBOVE IZ KLADOVA

743

U 8. kolu Prve lige „Istok“ grupa „B“ rukometašice Đerdapa pobedile su 25:12 Negotinsku ekipu “ Hajduk Veljko“. Posle nezanimljive igre u prvom poluvremenu bilo je 6:4 za domaći sastav, u nastavku su Kladovljanke zaigrale bolje i stigle su do druge prvenstvene pobede. Epitet najbolje igračice utakmice ponela je Lara Radić strelac 5 golova isto toliko postigla je Marija Petrović, dok su  Kristina
Ranđelović i kapiten Dunja Đorđević mrežu gostujuće ekipe zatresle po šest puta.

Uspešni su bili i rukometaši Đerdapa jer su sa 34:27 savladali ekipu „Borsko jezero“ u gostima. Iako su igrali u oslabljenom sastavu Kladovljani su kolektivnom igrom, čvrstom u odbrani i efikasnom u napadu stigli do zaslužene pobede. Epitet igrača utakmice poneo je Kladovljanin Dejan Točaković strelac sedam golova.