ĐERDAP POBEDOM OVERIO OPSTANAK U SRPSKOJ LIGI,“BRODARI“ KAŽNJENI ZA PROMAŠAJE

138
Na gostovanju u Kruševcu fudbaleri Đerdapa savladali su 1:0 Jedinstvo 1936 i gotovo obezbedili opstanak u srpskoligaškoj kokurenciji. Gol odluke u utakmici 26. kola Srpske lige Istok postigao je Luka Đokić sa penala u 74. minutu utakmice. Kladovljani su do kraja susreta u kome su domaći od 73. minuta igrali sa desetoricom  jer je zbog drugog žutog kartona isključen Pavlović, sačuvali teško stečenu prednost i osvojili su zlata vredne bodove.

Sa utakmicom manje Đerdap zauzima 13. mesto na tabeli sa 33 boda, ali će bodovni saldo biti uvećan kada se donese konačna odluka o neodigranoj utakmici sa Meševom. Očekuje se da bodovi za zelenim stolom budu upisani srpskoligašu iz našeg grada koji u narednom kolu dočekuje Budućnost iz Popovca. Susret je u subotu 11. maja  na Gradskom stadionu pored Dunava od 17 sati.

U 25, kolu zone Istok Brodoremont je uprkos dobroj partiji u drugom poluvremenu poražen 4:2 od Balkanskog iz Dimitrovgrada. Šest golova, neiskorišten penal “ brodara“ otvorena i borbena, ali fer i korektna igra obeležje su dobre utakmice po kiši u kojoj su gosti kapitalnu prednost stekli za samo 11 minuta (od desetog do 21.) ,efektnim golovima Ćirića,  Mančića i Krumova. Prednost gostiju Kladovljani su smanjili u finišu prvog dela golom Pejkića.

U nastavku puna inicijativa Brodoremonta krunisana je u 55. minutu golom Jovanovića. Deset minuta kasnije ključni trenutak utakmice, Aleksov je u kaznenom prostoru faulirao Arežinu bio je to prekršja za najstrožu kaznu, odgovornost je preuzeo Čokanjelović, ali je golman Milčev pročitao njegovu nameru i izbio loptu u korner.

Kazna za promašaj je stigla  u 71. minutu kada je Kirkov šutirao iskosa sa 18 metara lopta se zarila u desnom gornjem uglu nemoćnog Falčića koji je paradom ulepšao gol za tv špice.

Iz fudbala i informacija da je u 24. kolu Borske okružne lige Mala Vrbica golovima Nemanje Popovića i Elvisa Laloševića sa 2:1 savladala Urovicu. Utakmica Krivelj-Ključ je odložena i igraće se 15. maja

Prethodni članakHRISTOS VASKRSE NA PONOĆNOJ LITURGIJI U CRKVI „SVETI ĐORĐE“ REKORDAN BROJ VERNIKA