BRODOREMONT POBEDIO, ĐERDAP UPRKOS DOBROJ IGRI BEZ BODOVA

747

U 22. vanrednom kolu zone Istok fudbaleri Brodoremonta savladali su 4:1 ekipu „Rajko Mitić“ iz Bele Palanke. Gosti su iz jedinog šuta u okvir gola tokom utakmice stigli do prednosti u 9. minutu, strelac Despotović. Nastavak susreta obeležila je viktorija „brodara“ koji su izjednačili u 35. minutu, precizan sa penala bio je kapiten Dušan Lazić.

U drugom poluvremenu Brodoremont je za saveznika imao jak vetar u leđa, stezao je obruč oko gola Belopalančana, potop gostiju najavio je defanzivac Lazar Lapadatović evro golom sa 25 metara u 68. minutu, malo kasnije posle solo akcije na 3:1 povisio je Nikola Čokanjelović, tačku na meč stavio je  Srđan Lazarević u nadoknadi vremena. Na gostovanju u Dimitrovgradu Đerdap je izgubio 4:2 od Balkanskog, Kladovljani su golovima dvostrukog strelca Dejana Novčića stigli do izjednačenja posle prednosti domaćina 2:0, ali nisu imal snage za preokret pa su bodovi pripali domaćinu. Brodoremont je šesti na tabeli sa 36, dok Đerdap na sedmom mestu ima 34 boda.