ĐERDAPU BOD U BELOJ PALANCI, BRUKA „BRODARA“ U KLADOVU

367

U 6. kolu zone Istok fudbaleri Đerdapa igrali su nerešeno 1:1 sa ekipom „Rajko Mitić“ u Beloj Palanci. U dobroj utakmici loptu je glavom u mrežu domaćina smestio Ivan Zdravković posle centaršuta Novice Modoranovića u smiraj meča.

Sada Kladovljani sa 16 bodova zauzimaju drugo mesto na tabeli iz prvoplasirane ekipe „Tanasko Rajić“ koja ima dva boda više. U okviru istog takmičenja Brodoremont je neočekivano poražen 2:4(1:1)od Rtnja iz Boljevca. Gosti su mudrom igrom kaznili indisponiranog domaćina čiji se sistem na terenu raspao u 65. minutu kada su Boljevčani poveli 3:1 domaći su tvrdili da su gol primili iz ofsajda, protesti domaćina nisu urodili plodom,u svlačionicu je morao Lazić i bilo je jasno da brojčano slabiji „brodari“ ne mogu do preokreta. Poraz su ublažili golovima Zlatka Krstića sa penala u 34. minutu i Dragiše Petrovića u nadoknado vremena. U 5. kolu Borske okružne lige Mala Vrbica savladala je 2:0 Miloševo, golovima Gorana Jordačevića i Borka Tufajevića, dok je Ključ je izgubio 2:1 od Brestovca u gostima.