Naslovna Aktuelno Fudbalski vikend otvara utakmica Đerdap-Dunav

Fudbalski vikend otvara utakmica Đerdap-Dunav

35

Utakmica 26. kola Srpske lige Istok, Đerdap-Dunav iz Prahova na programu je u subotu 16. maja od 17 sati. Uloga favorita dodeljena je Kladovljanima , gosti će od jeseni igrati u zoni Istok, pa se očekuje da đerdapovci uvećaju biodovni saldo i učvrste poziciju u sredini prvenstvene tabele. Meč je na Gradskom stadionu u tvrđavi Fetislam.

Utakmicama 23. kola ovog vikenda nastavlja se prvenstvo u Borskoj okružnoj ligi. U subotu od 17 sati sastaju se u Krivelju: Krivelj i Brodoremont. Susret Miloševo-Mala Vrbica umesto u Miloševu na programu je u nedelju 17. maja  od 11 sati u Maloj Vrbici, jer je zbog nereda na meču sa Šarbanovcem teren kluba iz opštine Negotin suspendovan.

Ligaški deo prvenstva u Opštinskoj ligi Kladovo završava se u nedelju 17. maja utakmicama 10. kola. Sastaju se od 17 sati  u Brzoj Palanci: Egeta-Rtkovo i u Vajugi: Omladinac-Koča Anđelković. Slobodan tim je Lokomotiva iz Novog Sipa. Posle ovih utakmica takmičenje se nastavlja 24. maja prvim susretima plej-ofa za prvaka lige, revanš mečevi su sedam dana kasnije.