NOVI PORAZ RUKOMETAŠICA ĐERDAPA

89

U utakmici 13. kola Prve lige Srbije Istok, rukometašice Đerdapa izgubile su 26:38 od Rtnja iz Boljevca. Zbog kadrovskih problema Kladovljanke su odigrale utakmicu sa osam igračica, pa su duža klupa, bolja fizička pripremljenost i kvalitet gostujućeg sastava segmenti koji su doprineli da je pitanje pobednika odlučeno već posle prvog poluvremena  koje su rukometašice iz Boljevca rešile u svoju korist 19:11.

U drugom delu Kladovljanje su zaigrale bolje u 46. minutu golom Marije Ranisavljević prepolovile su minus bilo je 21:25, ali nisu imale snage za preokret pa su gošće rutinski privele susret kraju.

Bolje od ostalih u redovima Đerdapa su bile Jana Dimitrijević strelac osam, dok je Dragana Đurović postigla sedam golova.

Rtanj su predvodile Sara Arsenijević sa 9 , Vanja Ivanov sa osam golovai Iva Vojnić najbolja igračica utakmice koja se u listu strelaca upisala sedam puta. Meč u dvorani „Jezero“ pratilo je oko 40 ljubitelja rukometa.

Prethodni članakFINALE KUPA OFL KLADOVO LOKOMOTIVA-RTKOVO U NEDELJU NA BRODOREMONTU