PODVIG RUKOMETAŠICA ĐERDAPA

152
U 17 kolu Prve lige Istok rukometašice Đerdapa pobedile su 36:33 Rudar iz Kostolca. Iako su zbog kadrovskih peoblema ceo meč odigrale sa šest rukometašica Kladovljanke su se izdigle iznad svih nedaća i zabeležile su prvu prolećnu pobedu.

U nervoznoj utakmici sa mnogo tehničkih grešaka prvo poluvreme obeležila je rezultatska klackalica u kojoj su domaće u finišu bile spretnije pa su na odmor otišle sa dva gola prednosti (14:12). Nastavak je pripao gošćama koje su u 41. minutu imale tri gola prednosti (18:21). Međutim ispostavilo se to nije bilo dovoljno za pobedu, jer su u finišu Marija Ranisavljević i Dragana Đurović bile neumoljive pogađale su iz svih pozicija pa su bodovi ostali u gradu na Dunavu.

U redovima Đerdapa istakle su se golman Martina Petrović sa 16 odbrana iako je prvi put stala na gol, Anastasija Ranisavljević postigla je tri gola, Ana Njeguričić sedam, dok su se Dragan Đurović i Marija Ranisavljević najbolja igračica utakmice u listu strelaca upisale po 13 puta. Doprinos podvigu u dvorani „Jezero“ dala je i mlada Anđela Nikolov koja je prvi put odigrala ceku utakmicu u seniorskoj konkurenciji.

Prethodni članakU OKRUŽNOJ BORSKOJ LIGI KLUBOVI IZ KLADOVA BEZ BODOVA
Naredni članakOSNOVCI IZ TEKIJE NAJBOLJI NA OPŠTINSKOM TAKMIČENJU „ŠTA ZNAŠ O SAOBRAĆAJU“