PROMOCIJA RUKOMETA NA PESKU NA GRADSKOJ PLAŽI

166
Kandidati za pionirsku mušku i žensku reprezentaciju Srbije u rukometu u dvorani koji realizuju selektivni kamp u Karatašu, na Gradskoj plaži u Kladovu održali su promotivni trening na pesku. Rukomet na Pesku u Srbiji se igra od 2002. godine,  na Svetskom prvenstvu 2008. Srbija je osvojila bronzanu medalju.

Od 2019. godine zbog niza okolnosti rukomet na pesku u našoj zemklji doživeo je stagnaciju, pa su izostali reprezentativni nastupi. Na inicijativu zaljubljenika u ovaj sport uz nemerljivu podršku RSS krenulo se u akciju vraćanja rukometa na pesku na stare staze uspeha.

Na Olimpjiskim igrama u Parizu rukomet na pesku biće pokazni sport, koji će  kao olimpjiska disciplina biti uvršen na igrama za četiri godine u Los Anđelesu – navodi Marko Pavlović MVP Evropskog prvenstva 2015. u Danskoj.

Rukomet na pesku igra se na terenu dimenzija 27×12 metara, u dva seta po deset minuta, u odnosu na dvoranski rukomet bodovanje golova se vrši sa jednim odnosno dva boda u odnosu na atraktivnost šuta na gol. Ukoliko je rezultat u setovima nerešen pobednik se dobija posle izvođenja penala.