RUKOMETAŠI ĐERDAPA BEZ BODOVA, FUDBALERI LAKO PROTIV LUŽNICE

502

U utakmici 5. kola Prve lige „Istok“ grupa „A“ rukometaši Đerdapa izgubili su 35:34 od Osipaonice. U rezultatski neizvesnoj utakmici gosti u šest navrata imali prednost od tri gola razlike,koju su kladovljani svaki put uspevalili da anuliraju da bi u 56. minutu stigli su do prednosti 33:31. Ipak Osipaonica je uspela da izjednači i 35 sekundi pre kraja meča postigne pobedonosni pogodak. Epitet igrača utakmice poneo je golman gostiju Kosta Dizdar koji je imao 22 odbrane od toga čak 4 sedmerca. Boji od ostalih u redovima Đerdapa bili su Nikola Kaluđerović i Veljko Veljović jer su se u listu strelaca upisali po 7 puta, ali to nije bilo dovoljno da bodovi ostanu u Kladovu.

U meču 12. kola zone Istok na Gradskom stadionu pored Dunava fudbaleri Đerdapa savladali su 4:0 Lužnicu. Gosti iz Babušnice nisu stigli na vreme, doputovali su sa deset igrača pa je 20 minuta kasnio početak utakmice pre koje su se igrači oba tima minutom ćutanja oprostili od preminulog Radoja Đurovića igračke legende i trenera Đerdapa.

Mrežu gostiji  zatresli su najbolji igrač utakmice Modoranović u 24. i 54. Zdravković u 60. i Avramović u 88. minutu. Utakmica u Sokobanji Ozren – Brodoremont zbog virusa korona u redovima „brodara“ je odložena i igraće se u sredu 10 novembra. Prvenstvo u Borskoj okružnoj ligi nastavljano je susretima 11.kola. Na domaćem terenu Ključ je sa 2:1 pobedio BSK iz Bukovče dok je Mala Vrbica poražena 1:0 od Nemetala u Donjoj Beloj Reci. OFL Kladovo 6. kolo rezultati: Rtkovo-Kladušnica 0:1, Omladinac-Egeta 0:1. Slobodni timovi: „Koča Anđelković“ i Lokomotiva. Pobedom u derbiju Kladušnica je sa 12 bodova osvojila titulu jesenjeg prvaka, zatim slede Egeta sa 8, Rtkovo 7, Lokomotiva 5, „Koča Anđelkovi“ 4, Omladinac bez bodova. Poslednje 7. kolo nedelja 7. novembar (13 sati): Egeta-Rtkovo,Lokomotiva-Omladinac, Slobodni timovi: „Koča Anđelković“ i Kladušnica.

ODBOJKA: U 2. kolu Regionalne lige „Timok“ odbojkaški klub „Kladovo“  je sa 3:1 savladao Ozren iz Sokobanje po setovima  (16:25  25:23  25:19 i 25:19). U ženskoj konkurenciji odbojkašice Đerdapa izgubile su od Ozrena  3:0 po setovima (26:28 , 13 : 25. 20:25). U 3. kolu u subotu 6. novembra  odbojkaši Kladova sastaju se Timokom u Zaječaru, dok odbojkašice Đerdapa u tom gradu igraju  sa istoimenom ekipom.

Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.