ĐERDAP I JAGODINA PODELILI BODOVE, KLADOVLJANI BLIŽI POBEDI

148

U 18. kolu Srpske lige Istok Đerdap i GFK Jagodina igrali su nerešeni 1:1. U interesantnoj utakmici u prvom delu gosti su imali dve prilike, ali je mladi golman Andrija Stanojević hrabrim intervencijama sačuvao svoju mrežu. To mu nije pošlo za rukom u 38. minutu kada se gosti posle neodlučne reakcije igrača domaćeg tima poveli golom Ranđelova. Pre tog napadač Đerdapa Dragićević pogodio je prečku.

U smiraj prvog poluvremena Ognjena Novčića u kaznenom prostoru gostiju nepropisno je zaustavio Zogović, sudija je opravdano pokazao na belu tačku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Đapa.

Kladovljani su mogli do pobede u nadoknadi vremena Dragićević je šutirao glavom, ali je golman Jagodinaca ispod prečke prebacio loptu u korner.

Meč na Gradskom stadionu pored Dunava pratilo je oko 250 gledalaca. Đerdap sa 20 bodova zauzima 12. mesto na tabeli i u narednom kolu gostuje poslednjeplasiranoj Žitorađi.