ZAJEČARKE ODRŽALE ČAS RUKOMETA U HALI „JEZERO“

81
U utakmici 15. kola Prve lige Istok rukometašice Đerdapa ostale su bez bodova jer su izgubile 17:32 od Zaječara 1949. Pitanje pobednika rešeno je već posle dvadesetak minuta igre kada su kvalitetnije, uigranije i fizički bolje pripremljene gošće stigle do dvocifrene prednosti bilo je 4 :14, a na kraju prvog poluvremena zaječarke su vodile 5:18.

U nastavku priliku da zaigraju u redovima kluba iz Zaječara dobile su rukometašice sa manjom minutažom u prvoj postavi ali to nije uticalo na rezultat. Bolja od ostalih u redovima Đerdapa bila je kapiten Jana Dimitrijević koja je postigla šest golova, dok se Marija Ranisavljević u listu strelaca upisala četiri puta.

Epitet najbolje igračice ponela ja Zaječarka Sara Prvulović strelac sedam, dok je njena saigračica Katarina Stevanović postigla devet golova. Meč u dvorani „Jezero“ pratilo je oko 40 gledalaca. Pre početka utakmice svi prisutni u dvorani minutom ćutanja su se oprostili od ubijene dvogodišnje devojčice Danke Ilić iz Bora.