ĐERDAP „KAŽNJEN“ ZA BLEDU IGRU U POMORAVLJU

68
 U utakmici 23 kola Srpske lige Istok fudbaleri Đerdapa izgubili su 6:4 od SFS Borca u Paraćinu. Kladovljani nisu dobro otvorili utakmicu već u petom minutu gubili su 2:0 kada je greške nađeg tima iskoristio iskusni Nenad Simić najstariji igrač utakmice.

To je odredilo dalji tok meča u kome su Paraćinci najpre poveli 3:0 igrao se 37. minut, da bi  Luka Đokić  u 42. minutu smanjio na 1:3. U nastavku već u u 59. minutu bilo je 6:1 za „staklarce“, a poraz je sa dva gola u 61. i 75. minutu ublažio Ognjen Novčić , dok je mrežu domaćina Luka Gačević zatresao u 83. minutu.
Prvenstvo se nastavlja već u sredu kada su na programu utakmice 24. vanrednog kola u kome na Gradskom stadionu pored Dunava gostuje Radnički iz Svilajnca. Utakmica je od 16 sati i 30 minuta.