LEKCIJA „BRODARA“ FAVORIZOVANIM BORANIMA

104
 U 20. kolu zone Istok Brodoremont je sa 3:1 pobedio Bor 1919. Najbolju partiju ovog proleća „brodari“ su materijalizovali zasluženom pobedom nad favorizovanom ekipom iz grada bakra. Gosti su bolje otvorili utakmicu i stigli su do prednosti u devetom minutu golom Milićević koji je glavom  zakucao loptu pod prečku.

To nije zbunilo Kladovljane koji su brzo preuzeli inicijativu , u 26. minutu  posle akcije kompletnog napadačkog reda  Saša Jovanović rutinski je smestio loptu u mrežu gostiju.Nova radost domaćih navijača usledila je sadam minuta kasnije, posle kornera na odbijenu loptu natrčao je Rašević i sa 18 metara posla je u rašlje iza golmana Borana.

U nastavku dve kolosalne prilike za domaće ne koristi Šćekić. U 78. minutu Martin Milenković se vešto oslobodio Dimitrijevića koji pravi prekršaj za najstrožu kaznu. Penal je slabo izveo Krstić pa je lopta postala lak plen golmana Jakovljevića.

Tačku na bolju igru „brodara “ stavio je Pejkić u četvrtom minutu nadoknade vremena, posle asistencije Milenkovića koji je pre toga posle solo prodra iz igre izbacio dva fudbalera gostujućeg tima.

Borbena igra, pravovremene izmene i veća želja Kladovljana bili su prevaga u meču u kome su „brodari“ bili bolji rival, Brodoremont zauzima 13. mesto na tabeli i u narednom kolu je slobodan tim jer je Senjak iz Pirota napustio takmičenje.