ĐERDAP SIGURAN U MEČU SA NIŠLIJAMA, BODOVI ZA MIRNIJE PROLEĆE

100
U 22. kolu Srpske lige Istok fudbaleri Đerdapa pobedili su 2:0 Niški OFK Sinđelić. Uprkos značaju utakmice Kladovljani su ostavili bolji utisak odigrali su organizovano i već posle 25 minuta igre imali su rezultatski kapital od dva gola prednosti.

Konkretrnija igra u uvodnim minutima meča urodila je plodom već u desetom minutu, posle kornera u kaznenom prostoru gostiju fauliran je Dejan Novčić najbolji igrač utakmice, sudija je bio blizu mesta događaje i pokazao je na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Đokić i nije pogrešio, posla je golmana gostiju u jednu, a loptu u drug stranu.

U nastavku domaći igrači su dominirali i brzo su duplirali prednost, jer je posle asistencije Ramovića Đapa zakucao loptu u mrežu iza golmana gostiju. Mada je u drugom delu ritam opao inicijativu su imali đerdapovci, ali nije došlo do promene rezultata iako su gosti od 62. minuta bili brojčano slabiji pošto im je isključen kapiten Jović.

Đerdap ja zadržao 12. mesto na tabeli sa 27 bodova, a u narednom kolu u nedelju 21. aprila igra sa ekipom SFS Borac u Paraćinu.